- Kompaktowa obudowa wykonana z anodowanego aluminium,
- Zintegrowany silnik prądu stałego (DC),
- Wydrążony wał wyjściowy,
- Prosta obsługa za pomocą dwóch przednich przycisków (do przodu i do tyłu),
- Opcjonalny mechaniczny wskaźnik położenia OP3,
- Dostępny kołnierz sprzęgający do połączenia z prowadnicami liniowymi.
- CE, RoHS.

Opis
Servo-OP to elektryczny siłownik obrotowy przeznaczony do precyzyjnego ustawiania pozycji elementów mechanicznych.
- Rozwiązanie zapewnia precyzyjne i intuicyjne sterowanie bez konieczności stosowania zewnętrznych sterowników,
- Może współpracować z opcjonalnym wskaźnikiem OP3, który wyświetla aktualne położenie w czasie rzeczywistym,
- Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch przycisków: ruch do przodu / ruch do tyłu,
- Operator zmienia położenie wału, naciskając odpowiedni przycisk aż do osiągnięcia żądanej pozycji,
- Dostępne są różne przełożenia wskaźnika, umożliwiające dopasowanie wskazań do rzeczywistego ruchu elementu wykonawczego.
Kod zamówieniowy

Parametry
| Masa | 800 g |
|---|---|
| Pobór prądu | maks. 3 A |
| Obudowa | anodowane aluminium, frezowane z litego materiału |
| Praca ciągła | maks. 8 minut |
| Połączenie elektryczne | złącze M12 |
| Wał drążony | Ø14 mm z rowkiem pod klin 5 mm |
| Silnik | silnik prądu stałego z magnesem trwałym |
| Zasilanie silnika | 10–30 V DC (w zależności od wymagań) |
| Poziom hałasu | 65 dB (przy poziomie tła 55 dB) |
| Prędkość obrotowa wału wyjściowego (przy 24 V DC) | 80 obr./min bez obciążenia; 70 obr./min przy 5 Nm i 15% cyklu pracy |
| Stopień ochrony | IP54 |
| Wilgotność względna | 10–85% |
| Zgodność z RoHS | 2011/65/UE |
| Temperatura pracy | 0–60 °C |
Wymiary produktu podane w mm.
1 - Śruby mocujące M4×30 (brak w zestawie)
2 - Złącze M12
2 - Złącze M12