- Wbudowany pozycjoner z tabelą pozycji.
- Bezczujnikowa detekcja utraty synchronizacji.
- Programowe tłumienie wibracji.
- RS485.
- Praca mikrokrokowa.
- Zasilanie 40-70Vdc.
- Kołnierz: 86mm.

Opis
Napęd krokowy Ezi-Step-PR-86L:
| W zestawie |
|---|
- Sterownik silnika z wbudowanym pozycjonerem
- Silnik krokowy
- Komplet wtyczek
- Oprogramowanie narzędziowe Ezi-Motion (w zakładce "Do pobrania")
W ofercie dostępne są także przekładnie, hamulce, bramki komunikacyjne, konwertery oraz przewody połączeniowe.
| Wbudowany pozycjoner - praca bez systemu nadrzędnego |
|---|
- Tabela 256 pozycji zapisanych w pamięci Flash ROM
- Programowalne parametry ruchu dla każdej pozycji (prędkość, przyspieszenie, ewentualna zwłoka czasowa, liczba powtórzeń, numer wiersza, który ma być realizowany następny, warunki itd.)
- Wejścia/wyjścia cyfrowe
- Realizacja sekwencji/programu bez systemu nadrzędnego
- Darmowe oprogramowanie narzędziowe
| Sterowanie przez RS485 |
|---|
- Sterowanie w trybie ciągłym
- Do 16 napędów w sieci
- Rozkazy w postaci znaków ASCII przesyłane szeregowo (lista rozkazów od producenta)
| Sterowanie z poziomu komputera PC |
|---|
- Programowanie w języku C
- Biblioteki DLL od producenta
| Oprogramowanie narzędziowe Ezi-Motion dla Windows |
|---|
- Konfiguracja napędu
- Tworzenie tabeli pozycji
- Bezpłatne
- Przyjazne dla użytkownika
- Intuicyjne
Napęd krokowy Ezi-Step-PR-86L - specyfikacja techniczna:
| Kod zamówieniowy | Ezi-Step-PR-86L |
|---|---|
| Silnik | |
| Moment trzymający | • 8,5 Nm |
| Bezwładność wału | • 3600 gcm2 |
| Długość (L - rysunek poniżej) | • 117 mm |
| Budowa silnika | • bipolarny |
| Temp. pracy | • 0 do 55°C |
| Sterownik | |
| Metoda regulacji | • bipolarna modulacja szerokością impulsów (PWM) z 32 bitowym cyfrowym procesorem sygnałowy |
| Wieloosiowość | • do 16 adresowalnych napędów w jednej sieci |
| Tabela pozycji | • 256 wierszy zawierających komendy |
| Napięcie zasilania | • 40 ~ 70Vdc |
| Prędkość obrotowa | • 0 do 3000 obr/min |
| Rozdzielczość (programowy wybór parametru) |
• 500, 1000, 1600, 2000, 3600, 5000, 6400, 7200, 10000, 20000, 25000, 36000, 40000, 50000 kroków/obr. |
| Funkcje zabezpieczające | • przekroczenie prądu, przekroczenie prędkości, błąd prędkości, przekroczenie temperatury, przekroczenie napięcia, rozłączenie silnika |
| Funkcje wskaźnika LED | • obecność zasilania, wystąpienie błędu, osiągnięcie pozycji, załączenie pracy, rozłączony enkoder, niskie napięcie |
| Prąd spoczynkowy | • 10% do 100%. Wartość prądu wymuszana po 0,1 sekundy od zatrzymania silnika |
| Sygnały wejściowe sterownika | • 3 dedykowane (+Limit, -Limit, Origin), • 9 programowalnych (optoizolacja) |
| Sygnały wyjściowe sterownika | • 1 dedykowany (Compare Output), • 9 programowalnych (optoizolacja) |
| Interfejs komunikacyjny | • port RS-485 , • prędkość transmisji od 9’600 do 230’400 bps |
| Kontrola pozycji | • przejazd inkrementalny / absolutny zakres pracy: –134’217’727 do 134’217’727 kroków • częstotliwość pracy: maks. 500'000 imp./sek. |
| Bazowanie | • procedura z wykorzystaniem: czujnik bazy, indeks Z enkodera (z wykorzystaniem zewnętrznego enkodera), czujniki krańcowe ±Limit |
| Temp. pracy | • 0 do 55°C |
Napęd krokowy Ezi-Step-PR-86L - wymiary:
