- Praca w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego.
- Bez efektu drgań i wibracji na wale silnika.
- Rozdzielczość napędu: 10000 kroków/obr.
- Szybka odpowiedź układu.
- Wysoki moment obrotowy.
- Zasilanie 24Vdc.
- Kołnierz silnika: 56mm.

Opis
Napęd serwo krokowy Ezi-Servo-ST-56L-A:
| W zestawie |
|---|
- Sterownik silnika
- Silnik z zabudowanym enkoderem
- Komplet wtyczek
W ofercie dostępne są także przekładnie, hamulce, konwertery oraz przewody połączeniowe.
| Najwyższa na rynku powtarzalność i dokładność pozycjonowania |
|---|
- Nie wymaga strojenia
- 10 tys. kroków / obrót
- Stabilne obroty 0,2 obr/min
| Płynna praca |
|---|
- Nie gubi kroków
- Powrót na pozycję po wytrąceniu z niej
- Ograniczenie prądu silnika
Napęd serwo krokowy Ezi-Servo-ST-56L-A - specyfikacja techniczna:
| Kod zamówieniowy | Ezi-Servo-56L-A |
|---|---|
| Silnik | |
| Moment trzymający | • 1,5 Nm |
| Bezwładność wału | • 360 gcm2 |
| Długość (L - rysunek poniżej) | • 76 mm |
| Budowa silnika | • bipolarny |
| Temp. pracy | • 0 do 55°C |
| Sterownik | |
| Algorytm sterowania | • zamknięta pętla sprzężenia zwrotnego (procesor 32 bitowy) |
| Napięcie zasilania | • 24 Vdc ±10% |
| Pobór prądu | • maks. 500 mA (nie licząc silnika) |
| Temperatura robocza | • od 0 do 55°C |
| Odporność na wibracje | • 0,5 G |
| Prędkość obrotowa | • od 0 do 3000 obr/min |
| Rozdzielczość (wybierana mikroprzełącznikiem) |
• 500, 1000, 1600, 2000, 3600, 5000, 6400, 7200, 10000 kroków/obr. |
| Częstotliwość impulsów sterujących | • zmks. 500 kHz (wypełnienie 50%) |
| Funkcje zabezpieczające | • przekroczenie: prądu, prędkości, napięcia, wstecznej siły elektromotorycznej (back EMF), temperatury; • błędy: przeciązenia; podłączenia silnika, podłączenia enkodera; osiągnięcia pozycji zadanej, systemu, pamięci ROM |
| Wskaźnik LED | • zasilanie, rodzaj alarmu, "w pozycji", praca |
| Metoda i dopuszczalny błąd potwierdzenia pozycji |
• 0-F (wybór za pomocą mikroprzełącznika obrotowego) |
| Wzmocnienie | • 0-F (wybór za pomocą mikroprzełącznika obrotowego) |
| Metoda sterowania | • 1-pulsowa / 2-pulsowa (wybór za pomocą mikroprzełącznika) |
| Kierunek wirowania | • zgodnie/przeciwnie z ruchem wskazówek zegara (wybór za pomocą mikroprzełącznika) |
| Zadawanie prędkości (pozycji) | • częstotliwościowo (impulsowo) |
| Sygnały wejściowe | • impulsy zadające, Aktywacja napędu, Kasowanie alarmu (optoizolowane) |
| Sygnały wyjściowe | • "W pozycji", Alarm (optoizolowane); sygnały enkoderowe {A+,A-,B+,B-,Z+,Z-} (Line Driver - Ukł.scalony 26C31) |
Napęd serwo krokowy Ezi-Servo-ST-56L-A - wymiary:

Napęd serwo krokowy Ezi-Servo-ST-56L-A - filmy demonstracyjne:
| Działanie i podstawowe zalety napędów serwo krokowych Ezi-SERVO -webinarium | |









